Abdullah Aslan Kimdir?

Vali | Kaymakam | 0 yorum

Abdullah Aslan Kimdir


Abdullah Aslan, 1954 yılında Yozgat'ın Çayıralan İlçesi'ne bağlı İğdeli Köyü'nde doğdu. İlköğrenimini köyünde, orta öğrenimini ise Ankara'da tamamladı. 1977 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat-Maliye Bölümü'nden mezun oldu.

Kısa bir süre Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü'nde çalıştı. 1980-1981 yıllarında Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Dairesi'nde Yedek Subay olarak askerliğini yaptı.

Mesleğe Bursa Maiyet Memuru olarak başladı. Sonra sırasıyla Bursa İznik Kaymakam V., Malatya Arguvan Kaymakam V., Ağrı Tutak Kaymakam V., Burdur Gölhisar Kaymakamlığı, Kayseri Felahiye Kaymakamlığı, Ardahan Posof Kaymakamlığı, Trabzon Araklı Kaymakamlığı, Konya Çumra Kaymakamlığı, Adıyaman Vali Yardımcılığı, Osmaniye Vali Yardımcılığı, Eskişehir Vali Yardımcılığı ve İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği görevlerinde bulundu.

Halen Balıkesir Vali Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Abdullah Aslan, evli ve bir çocuk babasıdır.

2732 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Abdullah Aslan hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2