Acun Ilıcalı Kimdir?

| 0 yorum

Acun Ilıcalı Kimdir


 

   Edirne’ de müteahhit Ergün ve üniversite eğitimi almış müdür İlknur Ilıcalı ‘nın ikinci oğulları olarak 29 Mayıs 1969 yılında dünyaya gelen Acun Ilıcalı, 5 yaşında okula başlamış, ilkokul ve orta okul eğitimini Edirne İstiklal İlköğretim okulunda okuduktan sonra İstanbul Kadıköy Maarif Koleji orta bölümünü ve Kadıköy Anadolu lisesini bitirmesinin ardından, İstanbul üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümünü kazanmış ama yedi yıl sonundan mezun  olmadan eğitimini yarıda bırakıp televizyonculuğu seçmiştir Ömer Cenker Ilıca ‘lı isimli bir de abisi vardır.

 Her zaman çok sevdiğini dile getirdiği babaannesi ve dedesini 1986 yılında trafik kazasında kaybetmiştir.

  1988 yılında 19 yaşında Seda Ilıcalı ‘yla evlenmiş ve bu evlilikten Banu adında bir kız çocuğu sahibi olmuştur. 1990 yılında anne ve babasını korkunç bir trafik kazasında kaybetmiştir. O dönem de  büyük şok geçiren Acun Ilıcalı olayı şöyle anlatıyor :

    “Annemle babam, kızım Banu’yu da alıp arabayla Bodrum’a gidiyordu. Akşam üstü kaza geçirdiler diye haber geldi. Hastane ziyareti yapacağımı zannederek arabayla kazanın olduğu Balıkesir’e gittim. Vardığımda gece saat 3’tü.
Danışmadaki adam annemle babamın öldüğünü söyledi. İnsanın aklını oynatacağı derecede ağır bir travma oldu. Öğrenciyim, 21 yaşındayım, evliyim, çocuğum var annemle babam bize bakıyor, bunları boşver; annem ve babamla aram olağanüstü iyiydi. Bir anda arkam boşaltı, boşluğa düştüm. Bir sene evden çıkmadım.

 Olaydan sonra bir süre  kendine gelemeyen Ilıcalı, 1993 yılında eşinden boşanmıştır. Eşinden ayrıldıktan sonra 1994 yılında Bağdat caddesinde büyük bir motosiklet kazası geçirmiş, kaza sırasında yanında olan yakın arkadaşı vefat etmiş ve kendisinin de kolu kırılmış, bir süre hastanede kalmış koluna otuz altı dikiş atılarak platin takılmıştır.

1995 tarihinde bir kot dükkanı açarak ticarete atılmış, fakat  başarılı olamamıştır.

Bir arkadaşı aracılığıyla İlker Yasin’ le tanışmış, futbol bilgisiyle onu etkilemeyi başarınca işe alınmıştır. Beşiktaş muhabirliği yaparken futbolcularla kurduğu samimiyetiyle  özel röportajlar yapmayı başarınca dikkatleri üzerine çekmiş ve yıldızı parlamış ardından Şansal Büyüka ‘ nın ekibine transfer olmuştur.

Şansal Büyüka ‘ nın gözdesi olan Acun Ilıcalı Televole’nin spor magazin program içerisinde  kendine ait bir bölüm sunmaya başlamış ve bu bölüm dahilinde dünyayı dolaşmaya başlamış ardından 2002 yılında bu bölümü “Acun Firarda” isimli bir program yaparak sunmaya başlamış ve tam 105 ülke gezmiştir.

2003 yılında İkinci evliliğini Zeynep Ilıcalı'yla yapmış ve  bu evliliğinden ise Leyla ve Yasemin adlarında iki kız çocuğuna dünyaya gelmiştir.

“Acun medya” adlı Prodüksiyon şirketi 2005 yılında kurmuştur. Survivor Kızlar - Erkekler, Fear Factor, Survivor Türkiye - Yunanistan, Var mısın Yok musun,  Devler Ligi, Survivor Aslanlar -  Kanaryalar, Yetenek Sizsiniz, Yok Böyle Dans, Survivor Ünlüler -  Gönüllüler, O Ses Türkiye programlarının sunuculuğunu, jüri üyeliğini ve yapımcılığını üstlenmiş, izlenme rekorları kıran programlarıyla en çok konuşulan isim haline gelmiştir. Ayrıca Behzat Uygur ‘un sunduğu “Söyle Söyleyebilirsen” ve Uğur Dündar ‘ın “ Yoksa Rüya mı? ” adlı programların yapımcılığını da Acun Ilıcalıya aittir.

2005 yılında vergi rekortmenleri arasında yerini almıştır.

“ 81 İl 81 Okul ” isimli sosyal sorumluluk projesinde yer almış ve programda 3 milyon 725 bin 563 TL bağış toplanmasını sağlamıştır.

Ödülleri

En iyi erkek sunucu altın arılar ödülü,

Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi mezunları derneği tarafından 2007 yılında “Kristal Martı” ödülüne sahip olmuştur.

 


8199 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Biyografim.Net Fotoğrafları

Acun Ilıcalı hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2