Adem Yılmaz Kimdir?

Oyuncu | 0 yorum

Adem Yılmaz Kimdir

1983 yılında Hollanda ‘nın küçük bir kasabasında dünyaya gözlerini açan Adem Yılmaz, 1996 yılında ailesiyle beraber Türkiye ‘ye dönerek Trabzon ‘da yaşamaya devam etmiştir. İlk, orta ve lise eğitimini Trabzon ‘da tamamladıktan sonra katıldığı tiyatro yarışmalarında birinci olması sebebiyle oyuncu olmaya karar vermiş, 2004 yılında Ankara Bilkent Üniversitesi Oyunculuk Bölümünü tam burslu olarak kazanmıştır.

Mezun olduktan sonra 2009 yılında Hollanda ‘ya gitmiş ve müzikal eğitimi alarak kendini geliştirdikten sonra Türkiye ‘ye dönmüştür. Türkiye ‘de oyunculuğa tiyatro ile başlamış ve aynı zamanda2010 yılında TRT 1 ekranlarında yayımlanan “Yerden Yüksek” isimli dizide ardından 2011 yılında “+ 18” isimli dizide de bir eşcinsel rolünde yer alarak oyunculuğu ile dikkatleri çekmiştir. 2013 ve 2014 yıllarında “Bizum Hoca”, “Ali Yavuz”, “Oflu Hoca” isimli 3 ayrı sinema filminde rol alarak sinemayla da tanışmıştır. HalenTalimhane Tiyatrosunda “Seni Seviyorum” isimli müzikalde sahne almaktadır.

Şimdilerde Atv ‘de yayımlanan ve izlenme rekorları kırarak seyircinin kendinden bir parça bulduğu “Doksanlar” isimli dizide “Minibüs Muavini Veysel” karakterini canlandırmakta ve oyunculuğu ile izleyenlerden tam not almaktadır. 

260 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Adem Yılmaz hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2