Adnan Oktar Kimdir?

| 0 yorum

Adnan Oktar Kimdir

2 Şubat 1956 yılında Ankara ‘da dünyaya gelen Adnan Oktar,  gerçek isminin Adnan Arslanoğulları olduğu ileri sürülmektedir. Babasını Yusuf Bey ‘i küçük yaşta kaybetmiş ve annesi Mediha hanımla yaşamıştır. İlk ve orta ve lise eğitimini Ankara ‘da tamamlamasının ardından  özel bir dershaneye gittikten sonra 1979 yılında İstanbul ‘da bulunan Devlet Güzel Sanatlar Akademisi İç Mimar bölümüne girmeyi hak kazanmıştır. Bir süre sonra okuldan ayrılıp İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe ve Tarih bölümünde devam etmiş fakat bu üniversite eğitimini de yarıda bırakmıştır.

Askerliğe sevk edilmiş fakat 1993 yılında Eskişehir Hava hastanesinden aldığı “Askerliğe Elverişli Değildir’’ raporuyla askerlikten muaf edilmiştir. 2000 yılında ise bedelli askerlik kanunundan yararlanarak askerlik bedelini ödemiş ve askerlikten terhis edilmiştir.

Harun Yahya Müstear ve Cavit Yalçın Müstear takma ismiyle 300 e yakın kitap yazmış ve birçok dünya dillerine çevrilmiştir.  Müstear ismini kullanmasının sebebi, “inkarcı düşünceye karşı mücadele eden iki Peygamberin hatıralarına hürmeten isimlerini anmak için” Harun ve Yahya isimlerinden oluşturulmuştur.

Adnan Oktar birçok sayıda biyolojik evrim karşıtı kitap kaleme almıştır. Oktar'a göre evrim, doğrudan  Nazizm, Budizm, komünizm ve materyalizm ile bağlantılı şeytani bir öğedir

Bilim araştırma Vakfı (BAV) kurmuş ve vakfın amacının ; dünya çapında sevgi, barış ve huzur ortamını oluşturmak için kurulduğu şeklinde açıklamıştır.

Müritlerine kendisinin hadislerde bahsi geçen mehdi olan kutsal kişinin kendisi oldu iddalarında bulunmuş ayrıca Muhammed soyundan gelenler anlamını taşıyan seyyidlerden olduğunu da ileri sürmektedir. Mehdi iddeası ile ilgili bir röportajında : Mehdi'nin Mehdi olduğunu söylemeyeceğini, bir insanın Mehdi olduğunu söylemesi halinde dinden çıkacağını, Mehdi hakkındaki hadislerle kendisi arasında 'tam bir uyum' olduğunu, Mehdi'nin tarifinin kendisine 'tıpatıp uyduğunu', yine de tüm bunların bir tesadüf olabileceğini"  diye söylemiştir.  Yine bir röportajında : Mehdi ve İsa ‘nın yeniden geldiklerini, şu an "dinsizlerin, materyalistlerin ve müşriklerin, siyasi ya da başka şekillerdeki saldırılarından korunmak için gizlendiklerini" iddeasın da bulunmuştur.

“Yahudilik ve Masonluk’’ isimli kitabı 1986 yılında yayımlanmış ve Adnan Oktar ‘a göre Türkiye ‘de ki masonların ve Yahudilerin materyalist sebeplerle evrim teorisini ahlaksızlığı ve dinsizliği topluma empoze etmeye çalıştıklarını belirtmiştir. Kitabının yayımlanmasının hemen ardından tutuklanmış ve Bakırköy Ruh Ve Sinir Hastalıkları hastanesine transfer edilmiş ve 19 ay boyunca gözetim altında tutulmuştur.

10 Temmuz 1991 tarihinde Adnan Oktar  ‘ın kokain kullandığı iddeasıyla İstanbul Emniyet Müdrülüğü tarafından dava açılmış ve “Delillerin Şüpheli Olduğu’’ ilkesi gereğince Yargıtay yolu açık olmakla birlikte 22 Şubat 1994 yılında beraatine karar verilmiştir.

Adnan Oktar ‘ın grubundan ayrılan kişilerin bir kısmı 1990 yılında “Kızıl İmamcılar’’ lakaplı grup oluşturmuşlardır. Topluluğun lideri olan “Kızıl İmam’’ lakaplı Serhat Timuçin Çevik ‘tir. Adnan Oktar taraftarları bu kızıl imamcıların fuhuş ve silah kaçakçılığı yaptıkları iddeasında bulunmuş ve bu iddeaları ispat etmek için Adnan Oktar taraftarı Serkan Ciminli gizli kamerayla çekimler yapmış ve bunu polise bildirmiştir. İstanbul Emniyet Müdürlüğü olaya el koymuş ve devletin sosyal ve hukuki düzenini dini amaçlara uydurmak amacıyla cemiyet idare etmeyi amaçladığını ileri sürmüştür. 1993 yılında ise terörle mücadele ekibinin düzenlediği bir operasyon sonucunda "Atatürk ‘e ve diğer devlet büyüklerine hakarette bulunmaktan" ve "6138 sayılı kanuna muhalefet etmekten" konusunda haklarında dava açılan kızıl imamcıların lideri ve üyeleri gözaltına alınmıştır. Daha sonra yargılandıkları mahkeme tarafından serbest bırakılmışlardır. Olayların ardından “kızım imam’’ lakaplı Serhan Timuçin Çevik yurtdışına çıkmıştır. Gizli kamera görüntülerini polisle paylaşan Serkan Ciminl ise 1998 yılında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmiştir. Serkan Timuçin Çevik, dünyanın en büyük Amerikan yatırım ve finans şirketinde ekonomist olarak görev almaktadır.

Hiç evlenmemiş ve çocuğu yoktur.

“Soykırım Yalanı’’ isimli kitabını 1995 yılında yayımlayan Adnan Oktar, kitabında ; holokost olarak tanınan Yahudi soykırımının yaşanmadığını II. Dünya savaşında Yahudilerin Almanları yenilmesi sonucu kıtlık ve hastalık salgını sonucu öldüklerini iddealarıyla büyük yankı uyandırmıştır.

Ankara ‘da 1996 yılında “Siyah Beyaz’’ isimli gazetede ressam Bedri Baykam bu kitabın yazarının gerçek adını kullanmadığını kendi köşesinde ağır bir dille eleştirmesiyle Adnan Oktar  tarafları dava açmış ve dava sürerken aynı yıl Bedri Baykam kitabın yazarının aslında Adnan Oktar olduğunu açıklamıştır. 1997 yılında ise dava geri çekilmiştir.

Adnan Oktar’ın Darwinizm’e karşı en dikkat çekici eseri ise “Yaratılış Atlası’’ isimli kitabı olmuştur. Birçok fosil örneklerinin resminin yer aldığı kitabında canlıların aslında hiç değişmediklerini, yani evrim geçirmediğini belgeleriyle ortaya koyan bir eser olmuştur. Bu belgeler Darwinist çevrelerde büyük yankı meydana getirmiş ve  özellikle kitabın Avrupa’da pek çok ülkeye ulaşmasıyla birlikte  Avrupa genelinde Darwinist konusuyla ilgili bir panik yaşanmıştır. Darwinizm’in bilimsel bir dayanağı olmadığını somut bulgularla ve aksinin iddia edilmesi mümkün olmayacak şekilde ortaya koyan “Yaratılış Atlası’’, başta Fransa olmak üzere, birçok Avrupa gibi birçok ülkede yankı uyandırmıştır.

Şimdilerde ise A9 Tv ‘de kızlarıyla birlikte her gece sohbetleri devam etmektedir.

 

842 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Adnan Oktar hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2