Ahmet Kırtepe Kimdir?

Hukukçu | 1 yorum

Ahmet Kırtepe Kimdir

1972 yılında Erzurum'un Pasinler ilçesinde doğan Kırtepe, 1996 yılında Ankara Üniversitesi hukuk fakültesinden mezun olmuş, hakimlik stajından sonra 1999 yılında başladığı hakimlik mesleğinde sırasıyla Kahramanmaraş ağır ceza ve sulh ceza hakimliği Korgan asliye ceza ve sulh hukuk hakimliği,Bayburt asliye hukuk hakimliği ve adli yargı ilk derece mahkemeleri adalet komisyonu üyeliği görevinde bulunmuş, Adalet bakanlığı adalet müfettişliği görevinde iken 26.02.2007 tarihinde Anayasa mahkemesi raportörlüğüne atanmıştır.
Adalet bakanlığı ve Türkiye adalet akademisince düzenlenen birçok seminer ve meslek içi eğitim kurslarına katılmış, yabancı katılımcılarında bulunduğu 'yargıda alternatif çözüm yolları' eğitim çalışmasında gurubu adına bir sunumda da bulunan  Kırtepe, S.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü özel hukuk anabilim dalında “Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulu Üyelerinin Hukuki Sorumluluğu ve 5411 Sayılı Bankacılık Kanununda Bu Yöndeki Düzenlemelerin Anayasal Denetimi” konulu çalışmasıyla, MÜ. Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel hukuk Anabilim dalında ise “Ticari İşletme Rehni” konulu teziyle yüksek lisans yapmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

2808 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Ahmet Kırtepe için yapılan 1 yorum bulunmaktadır.

  1. Bahadır Kırtepe

    30.11.2011

    Amcacım Ahmet Kırtepe

Ahmet Kırtepe hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2