Barış Atay Kimdir?

Oyuncu | 0 yorum

Barış Atay  Kimdir

1981 Yılında Almanya ‘da dünyaya gelen Barış Atay, daha sonra ailesi ile beraber Türkiye ‘ye dönmüş ve Antakya ‘ya yerleşmiştir. İlk, orta ve lise eğitiminin ardından Adana Çukurova Üniversitesi Biyoloji Bölümünde eğitime başlamış ve okul yıllarında tiyatroya düşkünlüğü sebebi ile son sınıfta eğitimini yarıda bırakarak oyunculuk alanında kendini geliştirmek için İstanbul ‘a gitmiş ve burada Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur.

185 boyunda olan Barış Atay, “Hacı’’ ve “Kavuk’’ isimli dizilerde rol almış fakat 2007 ile 2011 yılları arasında izlenme rekorları kıran “Arka Sıradakiler’’ isimli dizideki “Saffet’’ karakteriyle tüm dikkatleri üzerine çekmiş ve büyük bir çıkış yakalayarak belli bir hayran kitlesi oluşturmuştur.

Son olarak 2013 yılında “Hayat Devam Ediyor’’ isimli sevilen dizide” Kürşat’’ karakteriyle izleyici ile buluşmuş ve başarılı oyunculuğuyla adından söz ettirmiştir.

Yer Aldığı Yapımlar:

Hacı Kavuk

Zincirbozan

Güzel Günler Göreceğiz

Arka Sıradakiler

Hayat Devam Ediyor

2402 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Barış Atay hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2