Bedirhan Gökçe Kimdir?

Müzisyen | Sunucu | Yazar - Şair | 1 yorum

Bedirhan Gökçe Kimdir

Ne zaman sorsalar özgeçmişiniz diye, bunalır ve özgeçmişten ziyade öz geleceğe talip olduğunu söyler ve debdebelerle dolu geçmişimin renksizliği içinde birazda sıkılarak başlarım anlatmaya öz olan geçmişimi en öz şekliyle.

1988 senesinde TRT'nin açmış olduğu seslendirme sınavlarına girdiğim sırada mankenliğe de başlamıştım, tipim çok iyi olmasa da iyi taşırdım kıyafetleri.
Reklam, film, belgesel derken, çok alakasız bir zamanda devlet memuru oldum..
Memuriyetim boyunca "Allahım bana öyle bir iş verki gece oturup gündüz yatayım" diye dua ettim.. İleride bu duamın kabul olacağının bilinmezliği içinde..

2000 yılının Eylül'ünde Radyo Tatlıses'e başlamak üzere herşeyimi geride bırakarak Ankara'ya hüzün dolu bir vedanın ardından, geldim taşı toprağı "para kadın hırs" olan üçlü sac ayağının merkezi.. İstanbul şehrine..

Bu arada "Kanal A" televizyonundaki "Damlayan Mısralar" adlı programıma da devam ettiğimi düşünürsek, Ankara İstanbul otobanının dile gelmesi durumunda nasıl 9 kilo verdiğim en iyi şekilde anlatılmış olacaktır.

Alâkasız görülsede ben aynı zamanda siyah kuşak kareteciyim. Kısacası, şairin ifadesi ile "Biraz kül, biraz duman, o benim işte.""

4757 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Bedirhan Gökçe için yapılan 1 yorum bulunmaktadır.

  1. bedir yerlikaya

    09.02.2012

    55 yaşında banka emeklisi bir Sivas lıyım. Radyoda Anama iyi bak baba, dizelerinin geçtiği şiirini gözyaşları içerisinde dinledim. Sanki benim anam ve babam için yazmışsın. Kardeşim yüreğine sağlık. Senin şiirini anneme anlattım o da ağlayarak dinledi. Dualarımız seninle olsun, Allah yolunu açık etsin Güzel İnsan. Saygılarımla, Allaha emanet ol.

Bedirhan Gökçe hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2