Belit ÖZÜKAN Kimdir?

Sinema - Tiyatro | 0 yorum

Belit ÖZÜKAN Kimdir

Belit ÖZÜKAN, (16 – 5 – 1979, Ankara), American Academy of Drematic Arts mezunu oyuncu.

İstanbul’da Şişli Terakki Lisesini bitirdikten sonra ve Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemlerini ikinci sınıfta terk ettikten sonra ABD’de American Acdemy of Dramatic Arts, Los Angeles’de iki yıllık konservatuvar eğitimini tamalamıştır.

Klasik konservatuvar eğitiminin yanısıra Jazz dansı,müzikaller,ileri Shakespeare,Alexander teknikleri,tarihi japon dansı ve eskrim aldığı dersler arasındadır.Küçük yaşlarından bu yana amatör düzeyde sahne deneyimleri olmuştur.Academi tiyatrosunda sayısız oyunda rol almıştır.

Türkiye’de ise Vatan gazetesinin bir reklam kampanyasında yer almış ve Kanal D de yayınlanan “Seni Çok Özledim” adlı dizide konuk oyuncu olarak yer almıştır.

Kısa hikayeler yazmayı,beste yapmayı,dans etmeyi,şarkı söylemeyi sever.6 yıllık klasik piyano ve 7 yıllık şan eğitimi mevcuttur.Çok iyi derecede ingilizce bilir ve düzgün bir Amerikan aksanıyla konuşur.Jazz müziği,sporun çeşitli alanları,sinema tarihi,el işleri ve dünya mutfaklarıyla ilgilidir.

7731 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Belit ÖZÜKAN hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2