Bo Derek Kimdir?

Oyuncu | 0 yorum

Bo Derek Kimdir

Bo Derek (d. 20 Kasım 1956, Long Beach, Kaliforniya, ABD), gerçek adı Mary Cathleen Collins olan oyuncu, model ve film yapımcısı. Boyu: 1.62 metre.

Derek, İrlanda, Alman, Hollanda ve Galler kökenleri olan bir melezdir. Babası Phil Collins, Hobie Cat isimli şirkette yönetici, annesi Norma Collins ise kuafördü. Bir erkek iki kız kardeşe sahiptir. Derek 1974'te Harbor City'deki Narbonne Lisesi'nden mezun olmuştur. Modelliğe başlayan Derek, Hollywood'da 30 yıllık tecrübeli bir yönetmen olan John Derek ile tanışır. Bo, 16 yaşında iken John Derek Linda Evans'tan boşanır ve Bo ile Almanya'ya giderler. 18 yaşında iken ABD'ye tekrar dönerler ve evlenirler.

John Derek'in vefatından sonra Paul McCartney, Kiefer Sutherland, medya zengini Ted Turner ve John Corbett ile romantik ilişkiler yaşar.

Derek Santa Ynez Valley, California'da orijinal bir çiftlikte kız kardeşinin ailesi ile yaşamaktadır. Özellikle ata binmeyi sevmekte ve İber atları ile ilgilenmektedir. Ailesinde babası, üvey babası ve eski kocası asker kökenli idi. Bu nedenle sık sık eski askerlerin hastanelerini ziyaret eder. F1 meraklısıdır.

1989 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Bo Derek hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2