Can Mustafa Türkyener Kimdir?

Ekonomist | 0 yorum

Can Mustafa Türkyener Kimdir

Ankara'da doğdu. 2001 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünü bitirdi. 2010 yılında Gazi Üniversitesi Muhasebe-Finansman Bilim Dalında Belediyelerin Mali Tablolarının Analizi Konulu Tezi ile Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

2014 yılında London School of Business and Finance’de muhasebe ve finans postgraduate sertifika programını bitirdi. 2014-2015 yıllarında ise Avrupa Birliği Jean Monnet bursunu kazanarak, İngiltere’de University of Essex Business School’da ikinci yüksek lisans derecesini aldı. 2003-2004 yılları arasında Niğde Çimento A.Ş.'de Muhasebe Uzmanı olarak, 2004-2006 yılları arasında ise Maliye Bakanlığında Vergi Denetmeni olarak görev yaptı.

2006 yılında Sayıştayda Meslek Mensubu olarak göreve başladı. Sayıştay Başkanlığı bünyesinde çeşitli bakanlık, üniversite, belediye, özel idare, döner sermayeli kuruluş, güvenlik, savunma ve istihbarat kurumlarının denetiminde, çalışmıştır. Halen Başdenetçi ünvanı ile Sayıştay Başkanlığında görev yapmaktadır. Yeminli Mali Müşavir Belgesi ve Bağımsız Denetçi Belgesine sahiptir.

Mali konularda çeşitli dergilerde yayınlanmış birçok makalesi bulunmakta olup “Kamu Yönetiminde Dönüşüm ve Sayıştay Mali Denetimi” ile “Belediyelerde Mali Analiz” isimli kitapların müşterek yazarıdır.

Kamu Mali Yönetimi, Kamu Kurumlarında Dış Denetim, Kurumlarda İç Kontrol Sistemi, Tahakkuk Esaslı Muhasebe, Kamu Kurumlarında Mali Analiz, Kamu İhale Mevzuatı alanlarında çeşitli kurumlarda dersler vermektedir. Halen Gazi Üniversitesi Maliye Bölümünde Doktora Öğrencisidir. İngilizce bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

0 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Can Mustafa Türkyener hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2