Caner Cindoruk Kimdir?

Tiyatrocu | Oyuncu | Magazin-Eğlence | 0 yorum

Caner Cindoruk Kimdir


1980 yılında Adana'da doğdu. İki kardeşi de oyuncu olan ve babası öykü kitapları yazan Cindoruk, ailesinin de etkisiyle tiyatroya yöneldi. Çukurova Üniversitesi Konservatuarı'nda Tiyatro bölümünü bitirdi. Üniversitede okuduğu yıllarda, okulun tiyatro topluluğunda oyuncu, yönetici ve yönetmen görevlerinde bulundu.

1997 yılında Adana Seyhan Belediyesi Tiyatro Topluluğu ile beraber ilk profesyonel tiyatro oyununa çıktı. 10 yıl boyunca Seyhan Belediye ve Adana Şehir Tiyatro'larında oyuncu olarak görev aldı.

2006 yılında, “Benelminel” filmi ile birlikte sinema kariyerine başladı, 2008 yılında ise “Kelebek” filminde rol aldı. 2007 yılında, “Kara Güneş” adlı diziyle birlikte televizyon dizilerinde görülmeye başlayan Cindoruk, 2008 yılında “Geç Gelen Bahar” ve “Yaprak Dökümü” dizilerinde rol aldı.

Caner Cindoruk, 2009 yazında başlayan ve Orhan Kemal'in aynı adı taşıyan eserinden uyarlanan “Hanımın Çiftliği” adlı dizideki “Kemal” rolüyle sanat hayatına devam etmektedir.

4564 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Biyografim.Net Fotoğrafları

Caner Cindoruk hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2