Cem Yılmaz Kimdir?

Genel | Oyuncu | Karikatürist | 0 yorum

Cem Yılmaz Kimdir


Komedyen, oyuncu, karikatürist, senarist ve yönetmen Cem Yılmaz 23 Nisan 1973 tarihinde İstanbul’da doğdu. Etiler Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nden mezun oldu, ardından Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yönetimi Bölümü’nde okurken bir mizah dergisi olan Leman'da karikatür çizmeye başladı.

İlk gösterisini 1995 yılında "Leman Kültür Merkezi”nde yaptı. Gösterilerine Beşiktaş Kültür Merkezi'nde devam etti.

Sinema kariyeri 1998 yılında vizyona giren "Herşey Çok Güzel Olacak" ile başlayan Yılmaz, “Vizontele”, “Organize İşler” ve “Ramon” gibi filmlerde rol aldı. Bunun yanı sıra “Hokkabaz”, “G.O.R.A.”, “A.R.O.G.” gibi filmlerin de senaryosunu yazdı.

Çeşitli reklam filmlerinde de oynamıştır.Panasonic marka cep telefonlarının reklam filmleri ile reklam filmlerinde oynamaya başlamıştır.Daha sonra askere gitmeden önce, içinde askere gitmeyi de konu eden Mavi Jeans reklamlarında oynadı.Bundan sonra sırasıyla, Telsim reklamlarında, Doritos, Opet ve Türk Telekom gibi birçok reklam filminde yer aldı.

2301 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Biyografim.Net Fotoğrafları

Cem Yılmaz hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2