Emre Uslu Kimdir?

Basın - Medya | Bürokrat | 1 yorum

Emre Uslu Kimdir

Emre Uslu (gerçek ismi: Emrullah Uslu), Türk emniyet amiri ve gazeteci, yazar.

1997  senesinde Polis Akademisi`nden mezun oldu. Komiser yardımcısı olarak Türk Emniyet teşkilatı içinde çeşitli birimlerde görev yaptı. Komiser rütbesine yükseldikten sonra ise EGM Terörle Mücadele Daire Başkanlığı`nda görev yapmaya başladı. Yüksek lisans eğitimini yapmak için ABD`deki çeşitli üniversitelerine burs başvurusu yaptı. Başvurusu için Utah Üniversitesi tarafından olumlu yanıt alınca Emniyet Genel Müdürlüğü de kendisine iki seneliğine yurtdışı için `Pasif görev` izni verdi.

Yüksek lisans eğitimini gerçekleştirmek amacıyla 2001 senesinin ağustos ayında Amerika Birleşik Devletleri`ne gitti. Burs süresinin bitmesine rağmen Türkiye`ye dönmediğinden 2003`ten bu yana her 3 ayda bir sürekli `Okyanus ötesi uçuş yapması sakıncalıdır` rapor gönderdiği iddia edildi. Akşam gazetesi köşe yazarı Oray Eğin tarafından Taraf gazetesinde "asker karşıtı yazılar yazdığı" gerekçesi ile Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü'ne şikayette bulunulduğu ve Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı bunun üzerine hakkında soruşturma başlattığı iddia edildi.

Bu açıklamalar yüzünden Önder Aytaç'ın Taraf gazetesinde ele aldığı yazıda Emre Uslu'nun "2007 akademik yılı sonuna kadar pasif görevli olarak izinli olduğu ve daha sonraki dönemde de geçirdiği bir kaza nedeniyle tedavi görmeye devam ettiği" ve "hakkında askeri soruşturma açılmadığını" belirterek bu iddiaları yalanladı.

Daha önceden de The New Anatolian gazetesinde köşe yazarlığı yaptıktan sonra şuan Taraf gazetesinde Açılım adlı köşede köşe yazarlığı görevini yapmaktadır.

30825 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Emre Uslu için yapılan 1 yorum bulunmaktadır.

  1. ali

    22.01.2012

    bence buadam abd ye okula filan gitmedi orda fetoyu korumaya gitmistir..gerci tipinde meymenet yok onun icin gitmistir.onu gören köpekler bile yol degistiriyordur.

Emre Uslu hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2