Gökhan Veli Kişioğlu Kimdir?

Vali | Kaymakam | 1 yorum

Gökhan Veli Kişioğlu Kimdir


Gökhan Veli Kişioğlu, Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinin Değirmendere köyünde doğdu. İlk, orta, lise ve öğretmen okulunu takiben İstanbul Çapa Enstitüsü'nü bitirdi. Gökhan Veli Kişioğlu Mardin ve İzmir Kınık İlk Öğretmen Okulları'nda bir süre öğretmenlik ve yöneticilik görevlerini sürdürdü.

Bu sırada Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile Türkiye Ortadoğu Amme İdaresini bitirip "Kamu Yönetimi Uzmanı" olduktan sonra avukatlık stajını da İzmir'de tamamladı. Vali Yardımcısı Kişioğlu, İçişleri Bakanlığı'nın açtığı kaymakamlık sınavını birincilikle kazandı.

Kişioğlu sırasıyla, Hatay Altınözü Kaymakamlığı, Edirne Lalapaşa Kaymakamlığı, Zonguldak Çaycuma Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı, Antalya Vali Yardımcılığı ve Hava Limanı Mülki İdare Amirliği, İzmir Kemalpaşa Kaymakamlığı, Muğla Marmaris Kaymakamlığı, Gaziemir Kaymakamlığı ve İzmir Adnan Menderes Hava Limanı Mülki İdare Amirliği, Eskişehir Vali Yardımcılığı, Gaziantep Vali Yardımcılığı görevlerini ifa etti.

Vali Yardımcısı G. Veli Kişioğlu, Altınözü Kaymakamlığı sırasında üç ay Almanya ve İsviçre'de, Antalya Vali Yardımcılığı sırasında da bir yıl İngiltere'de Yabancı Dili Geliştirme ve Mahalli İdarelerle ilgili çalışmalar yaptı. Kişioğlu, Japonya'da düzenlenen Uluslar arası Havacılık Konferansına ülkemizi temsilen katılarak bir ay süreyle incelemelerde bulundu.

Afyonkarahisar Vali Yardımcısı G. Veli Kişioğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

1238 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Gökhan Veli Kişioğlu için yapılan 1 yorum bulunmaktadır.

  1. Birgül Oral

    26.10.2018

    Bir selamın bile kırk yıl hatrını taşıyan yüce insan vefalı merhametli babacan ağzı karanfilli dosta değerli abime selam olsun.

Gökhan Veli Kişioğlu hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2