Google Dünya Edebiyatının Önde Gelen İsimlerinde Franz Fafka ‘nın Doğum Gününü Özel Bir Doodle İle Kutladı.

0 yorum

3 Temmuz 1883 yılında Prag’da ufak moda eşyalar satan bir dükkan işleten Hermann ve Julie Kafka'nın 6 çocuğunun ilki olarak dünyaya gelen Franz Kafka, hukuk alanında eğitim görmüş ve boş kaldığı zamanlarda yazılar yazmıştır.

“Betrachtung’’ isimli eserini ilk olarak 1912 yılında yayımlanmaya başlamış ve başarılı yazarın duygusal deneyimleri ve ailesiyle olan ilişkileri eserlerinde özellikle günlük ve mektuplarında yer vermiştir.

Hayatı boyunca 7 adet kitap yazan Franz Kafka 3 tanede tamamlanmamış eseri bulunmaktadır. Yakın arkadaşı olan Max Brod ‘a öldükten sonra tüm eserlerinin yakılmasını istemiş fakat arkadaşı Brod, bu isteğini yerine getirmemiş ve eserlerini ölümsüzleştirmiştir.

Bütün eserleri Almanca yazılmış ve Modernist Yazar olarak görülmektedir. Franz Kafka eserlerinde; özgürlük, su, sorumluluk, yabancılaşma ve otoriteye bireysel karşı koyma gibi konuları ele almıştır. Dünya çapında en çok bilinen eserleri; Şato, Dava ve Dönüşümdür.

Henüz 41 yaşındayken, 3 Haziran 1924 yılında Verem hastalığından hayatını kaybetmiştir.

Kaynak: http://www.biyografim.net/franz-kafka-kimdir    283 görüntüleme

Detaylı Biyografisi »

Bu haber hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2