Hakan Albayrak Kimdir?

Yazar - Şair | 1 yorum

Hakan Albayrak Kimdir

(1968 - ): Şair, yazar. Almanya'da doğdu. İlk okulu Almanya'da okudu. 1980'de Türkiye'ye geldi. Lise son sınıftan ayrıldı.

Bir süre Ankara Çağdaş Sanat Tiyatrosunda aktör olarak çalıştı. 1986'dan itibaren Zaman gazetesinde Ahmet Kafkas ve Werner Hugo imzalarıyla yazdı. 1989'da Nihat Genç'le birlikte Çete dergisini üç sayı yayınladı. 1993'te Meydan, Yeni Şafak, Millî Gazete gazetelerinde, Gerçek Hayat dergisinde ve İhlâs Haber Ajansında, çalıştı. Saraybosna'da savaş muhabiri olarak bulundu. 2004'te Atatürk'le ilgili bir yazısından dolayı altı ay hapis cezasına çarptırıldı.

Şiir ve hikâyeleri Çete, Albatros, Birey, Dergâh, Genç Dost dergilerinde çıktı.

Eserleri: İnsan Köpeği Isırınca (Köşe yazıları, Wagner Hugo adıyla, 1988), Delikanlı (Şiir ve hikâyeleri, 1989), Hakan Albayrak Kitabı (Şiir ve hikâyeleri, 1993), Ebuzer (Romanı, 2000), Kemalizm Tarekkiye Mânidir (Köşe yazıları, 2004).

14497 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Hakan Albayrak için yapılan 1 yorum bulunmaktadır.

  1. İLTERİŞ

    16.08.2014

    Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan, Türk kültürünü hazmedememiş, Atatürk'e hakareti marifet zanneden (maalesef Türkiye'de pirim yapıyor),şiir' den haberi olmayan ama şiir yazan, kalem tutabilen herkesin yazabileceği kadar yazar...Nerede o şair ve yazarlar; Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek, Arif Nihat Asya,Peyami Safa,Erol Güngör,Cemil Meriç, Nihal Atsız, Galip Erdem, Necdet Sevinç...Allah'ım ne günlere kaldık.

Hakan Albayrak hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2