Hilal Kaplan Kimdir?

| 0 yorum

Hilal Kaplan Kimdir

1982 yılının Ağustos ayında  İstanbul ‘ da dünyaya gelen Hilal Kaplan,  Anadolu lisesi ‘nde eğitim aldıktan sonra 2004 yılında İstanbul  Bilgi Üniversitesi  Psikoloji bölümünden mezun oldu.

Bir süre psikolog görevini yaptıktan sonra 2006 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi  Sosyoloji bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı. Eğitimine devam ederken hem okulunda hem de sivil örgütlerde siyasi faaliyetlerde bulundu.

Çankırılı olan Hilal Kaplan 27 şubat 2008 tarihinde başörtüsü yasağının üniversitelerde kaldırılması sırasında iki başörtülü arkadaşıyla birlikte “ Söz konusu özgürlükse hiçbir şey teferruat değildir. Biz henüz özgür olmadık “ başlığı ile manifesto niteliğinde bir metin yayınladı.

Taraf ve Yeni Şafak gazetelerinde görev aldı.

Ak Parti hükümeti tarafından 3 Nisan 2013 tarihinde açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil İnsanlar listesine Ege Bölge Temsilcisi olarak girmiştir.

582 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Hilal Kaplan hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2