Hülya Avşar Kimdir?

Oyuncu | Tiyatrocu | Şarkıcı | Magazin-Eğlence | 1 yorum

Hülya Avşar Kimdir


Şarkıcı ve oyuncu Hülya Avşar 10 Ekim 1963 tarihinde Balıkesir'de doğdu.

1982 yılında Bulvar Gazetesi'nin düzenlediği Kâinat Güzellik Yarışması'nda birinci seçildi fakat evlendiği ortaya çıkınca tacı geri alındı. 1983 yılı Avşar'ın yaşamında dönüm noktası oldu. Fikret Hakan ve Salih Güney ile başrolü paylaştığı “Haram” filmi ile kariyerine başladı.
v Müzik eğitimi de aldıktan sonra kariyerine müzikaller, altı albüm ve bir single ile devam etti. 2000 yılında Kral TV tarafından düzenlenen Yılın Müzik Ödüllerinde En İyi Kadın Şarkıcı Ödülü'ne layık görüldü. Avşar, Günaydın'da köşe yazarlığı, sonra Show TV'de “Hülya Avşar Show”u yaptı. “Avşar Show” aynı zamanda Türkiye'de ilk defa Uğur Aksay tarafından uygulanan 16/9 mm sinematografik formattaki dijital rejili seti ile çekilen show programı olma özelliğini taşımaktadır. TV şovuyla aynı anda tek kişilik tiyatro oyununda, reklam filmlerinde oynadı ve “Hülya” adlı aylık derginin editörlüğünü yaptı.

3934 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Biyografim.Net Fotoğrafları

Hülya Avşar için yapılan 1 yorum bulunmaktadır.

  1. Umur

    20.05.2011

    Türkiye'nin en güzel ve en zeki kadını...Bir tane daha yok,gelmezde ! Sporcu kişiliği,oyunculuğu,anneliği..Her şeyi ile tastamam.Avşar kızı harikasın..Şampiyon belli 2. kim ;)

Hülya Avşar hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2