Kenan İmirzalıoğlu Kimdir?

Manken | Oyuncu | Sinema - Tiyatro | 1 yorum

Kenan İmirzalıoğlu Kimdir

Kenan İmirzalıoğlu, 18 Haziran 1974 tarihinde Ankara'da doğdu. Orta ve lise öğrenimini Ankara'da, yüksek tahsilini ise İstanbul'da Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü'nde yaptı.

1995 yılında mankenlik yapmaya başladı ve arkadaşlarının teşvikiyle girdiği Best Model of The World mankenlik yarışmasında birinci oldu. 1999 yılında televizyon dizisi 'Deli Yürek' te "Yusuf Miroğlu" karakterini canlandırarak oyunculuğa geçti. Kısa zamanda oyunculuk yeteneğiyle seyircilerin ve yönetmenlerin ilgi odağı oldu. 2001 yılında "Deli Yürek"in sinema versiyonu 'Deli Yürek: Bumerang Cehennemi' adlı filmde oynadı. Ardından yine bir televizyon dizisi 'Alacakaranlık'ta rol aldı.

Sinemadaki ikinci çalışması 'Yazı Tura' da başrol oynadı. 2006'da yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan'ın üstlendiği 'Son Osmanlı Yandım Ali'de rol aldı. 2007'de televizyon dizisi 'Acı Hayat'ta oynadı. Son olarak 'Kabadayı' adlı filmde ve "Ezel" adlı dizide rol aldı.

6467 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Biyografim.Net Fotoğrafları

Kenan İmirzalıoğlu için yapılan 1 yorum bulunmaktadır.

  1. hatira

    14.04.2012

    Onu seviyorum ve tapıyorum en iyi erkek oyuncu Ona mutluluk ve sağlık diliyorum Sana Rusya'dan yazıyorum

Kenan İmirzalıoğlu hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2