Mehmet Ali Çamoğlu Kimdir?

İş adamı | 0 yorum

Mehmet Ali Çamoğlu Kimdir

1959 yılında Samsun salıpazarı ilçesi Tahnal köyünde doğmuşum. ilk okulu köyümde okudum. ailk okulu okurken babama Çiftlciikli işlerinde yardımcı oluyordum.


 Orta tahsilimi gece Samsun Devrim Lisesinde, Lise tahsilimi ise Samsun akşam Ticaret Lisesinde okudum.Orta ve lise tahsilimi yaparken masraflarımı karşılamal geçimimi sağlamak için, inşatta bekçilik, apartman kapıcılığı, seyar satıcılık, fotoğrafçılık gibi işler de çalıştım.

 Üniversite eğitimi 19mayıs üniversitesi fen ve edebiyat fakültesinde devam ederken kendi adıma 20 yaşında ilk iş yerimi foto sevda diye açtım. Aynı yıllarda evlendim de. Üniversite tahsilime devam ederken. Mutfak eşyaları pazarlama işi ile iştigal eden katoça pazarlama diye bir şirket kurarak, pazarlama ekipleri oluşturup yeni çıkan çelik tencere aktif pazarlama işine girdim. Türkiye genelinde 35 şehirde şubler açarak binlerce pazarlamacı eleman çalıştırdım. Daha sonra Samsunda ve İstanbul'da olmak üzere  pazarladığımız ürünlerin imalatını yapan 2 tane fabrika kurdum. 

1987 yılında Suudi Arabistan'a çelik tencere ve mesir macunu ihracatı yaparak bir ilki
 yakaladım. 1987 ve 1988 yıllarında en çok vergi verenler arasında ilk 10 girerek vergi şampiyonları arasında oldum.

ilk mali müşavirlik yasası çıktığında samsun mali müşavirler odasında kurucu üye olarak görev yaptım ve mali müşavirlik unvanını aldım.

2. üniversite olarak Anadolu üniversitesi işletme bölümünü okudum.

1999 yılında eğitimin öğrenimin önemine inandığımdan maç öğrenci yurtlarını kurdum. 

1987 yılında kurduğum MAÇ inşaat unvanlı şirketimle konut ağırlıklı olmak üzere inşaat işlerine devam ettim.

Orta derecede yağlı boya resim yaparım. Şiir yazarım. Çeşitli köşe yazı denemelerim vardır.
3 evladım 4 torunum vardır.


1126 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Mehmet Ali Çamoğlu hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2