Muhammet Rıdvan Fadıloğlu Kimdir?

Belediye Başkanı | 0 yorum

Muhammet Rıdvan Fadıloğlu Kimdir

1964 yılında Gaziantep ‘te dünyaya gelen Muhammet Rıdvan Fadıloğlu, eğitimini Gaziantep ‘te tamamladıktan sonra 1986 yılında Selçuk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji – Sanat Tarihi bölümünden mezun olmuştur.

Mezun olduktan sonra aile şirketinde göreve başlamış ve çeşitli Sivil Toplum Kuruluşunda faaliyet göstermiştir. Gaziantep Spor Kulübü Delegeliği, Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeliği, Kent İmar Komisyon Üyeliği, Gaziantep Eğitim ve Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde yer almıştır. Ak Partinin kuruluşuyla birlikte siyasete atılmış ve İl Yürütme Kurulu, İl Yönetim Yönetim Kurulu Üyeliği, İl Delegeli ve Mahalle Temsilciliği vazifelerinde bulunmuştur. 2004 ile 2008 yılları arasında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı kadrosunda yer almıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

2009 yılında yapılan seçimlerde Ak Partiden Şehitkamil Belediye Başkanlığına adaylığını koymuş ve seçimleri kazanarak halen başkanlık görevine devam etmektedir.

267 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Muhammet Rıdvan Fadıloğlu hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2