Murat Ülker Kimdir?

| 4 yorum

Murat Ülker Kimdir

1959 yılında İstanbul 'da dünyaya gelen Murat Ülker, İstanbul Erkek Lisesinde eğitimi aldıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur.

Murat Ülker, 2000 yılından beri grubun İcra Kurulu Başkanı olarak yürüttüğü görevini 2008 yılından itibaren Yönetim Kurulu Başkanı olarak sürdürmektedir.

1982 yılında iş hayatına başlayan Murat Ülker, önce yurtdışında çeşitli mesleki kurslara (AIB ve ZDS) katılmış, ABD'de Continental Baking şirketinde staj yapmıştır. İki yıl süreyle Ortadoğu'da ihracat konusunda çalışmış, ABD ve Avrupa'da üç yıl boyunca bisküvi–çikolata–gıda sektörüyle ilgili yaklaşık 60 kadar fabrika ve tesiste incelemeler yapmıştır. Ayrıca çeşitli IESC projelerinde görev almıştır.

Murat Ülker, Gruptaki görevine 1984 yılında Kontrol Koordinatörü olarak başlamıştır, devam eden yıllarda İşletmelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür olarak görev yapmıştır. Daha sonra İcra Komitesi Üyeliği ve grubun çeşitli şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Bu arada, "Dikey Entegrasyon" ilkesine bağlı olarak birçok yeni yatırımı gerçekleştirmiştir. 2008 yılından bu yana Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanıdır. 

Yelken sporu ve avcılıktan, bunların yanı sıra ailesiyle seyahat etmekten hoşlanmaktadır. 1959 yılında doğmuş olan Murat Ülker, evli ve üç çocuk babasıdır.

Forbes Türkiye Genel Yayın Yönetmeni olan Burçak Güven'in de düzenlediği basın toplantısında açıkladığı ve 15 Şubat 2013 itibarıyla belirlenen listede 3 milyar 100 milyon dolarla Türkiye 'nin En Zenginleri Listesinde 4. Sıranın sahip olmuştur. 

11683 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Murat Ülker için yapılan 4 yorum bulunmaktadır.

 1. aynur çırakoğlu

  08.10.2012

  slm 42 yaşında 3 çocuklu bir bayanım işim yok ben sizden yaşımı sorun etmezseniz iş istiyorum malum 42 yaş olunca bir yerde iş bulamıyorsunuz eğer bu mesajımı okurda bana dönerseniz sevinirim bakalım ne kadar duyarlı olduğunuzu göreceğiz saygılar

 2. Hangi duyarlılık

  06.04.2013

  Bedri baykam gibi birine milyarları akıtan ülkerden bundan sonra ne ben ne çevrem bir lokmalık bile ürün almayacağız...Meğer yıllarca uyutulmuşuz. Yazıklar olsun....

 3. Şahin

  22.04.2013

  Sayın Murat ÜLKER Bedri BAYKAM'a milyarları akıtarak resim almış .Bizler; ''ÜLKER ürünlerini'' Anadolu insanının alın terini ve sermayesini taşıyor diye o sıkıntılı zamanlarda ne pahasına olursa olsun alıyor,destekliyorduk.Bu paralar Bedri baykam'a gitsin diyemi ürünlerini aldık.Anadolu'da bu paralara burs olarak ihtiyacı olan binlerce insan var.örneğin bende ressam'ım ,Dört çocuk okutmaya çalışyorum.Karşılıksız değil,resim alarak bir nebze olsun yardımcı olsun.

 4. soner taner

  28.05.2013

  sayın muratülker bey ben karaman ilinde yaşıyan 4çocuk babası bir vatandaşım 43 yaşındayım sizden bana iş konusunda yardım etmenizi rica ediyorum yaştan dolayı iş bıulamıyorum bana yardımcı olursanız bir nebze ben ive ailemi mutlu etmiş olursunuz saygılarımla cebim 05315897766 bu numaradan bana ulaşabilirler teşekkürler

Murat Ülker hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2