Nurettin Dadaloğlu Kimdir?

Müzisyen | 14 yorum

Nurettin Dadaloğlu Kimdir

Türk Halk Müziğinin önemli simalarından Nurettin Dadaloğlu 1933 yılında dünyaya gelir, aslen Bayburtlu

14679 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Nurettin Dadaloğlu için yapılan 14 yorum bulunmaktadır.

 1. celal yayman

  10.04.2011

  benim encok sevdiğim sanatcılardan biri en çok dinlemeyi arzu ettiğim vede bugün bile dinlerken gerçekten etkilendiğim beni benden alıp götüren tek sanatcı orta okul yıllarında trt de 12.05 te hergün ya halk müziği yada türk sanat müziği programı olurdu nurettin dadaloğlunun programı olduğu gün ben muhakkak okula geç kalırdım benim gibi bir kadaşım daha vardı. her söylediği türküyü hit yapardı yeri doldurulmayacak ender ender insan . ben kendisini sivasa geldiği bir konserde izlemiş yaralıyım yaralıyım yar elinden yaralıyım türküsünü istek yaptığımda söyleyerek beni onurlandırmıştı şimdi elimde trt den kaydettiğim bir kaseti ve y,topgüle teşekürederek dinlediğim türküleri var ceylan türküsünü bulamıyorum eğer bütün söylediği türküleri bir

 2. birsen çakmut

  26.04.2011

  nurettin dadaloğlu babamın yakın arkadaşı idi biz çocukken onlar ailece ankaradan istanbula gelir bizde kalırlardı babam çok seneler önce vefat etti bizimde iletişimimiz kesildi kendisine ulaşmak isterim konservatuvarlı olmam ve halk müziği branşında olmam kendisini mutlaka sevindirecektir.

 3. Necmettin TOK

  21.10.2011

  Selamlar, 1995 veya 1996 yılında Nurettin DADALOĞLU'nun yaşlı kartını ben yaptım. Bir yıl sonra bandrol yapıştırmaya biri gelmişti. Nasıl ve nerede olduğunu sordum. Hasta olduğunu söyledi. Çocukluk yıllarımda çok dinlerdim.

 4. yusuf ŞAHİNTÜRK

  08.03.2012

  bu ınsanlar varmıydı dıye hep düşünuyorum ve tüylerım ürperıyo ne ınsanlardı yahu hala akıllarda bır türlü cıkmıyo cunkı ben duğdum onların türkılerı kulağima geldı oylede yer etmıştır duyduğum ve dınledığim zaman cok derınlere dalar gıderım anlatabıldım sanırım sevgılı türkü dostlarım

 5. Hasan ÇELİK

  05.02.2013

  Nurettin Dadaloğlu,Türkülerimizi en güzel yorumlayan sanatçılardan birisi idi. Olağanüsyü gırtlağı ve yanık sesi ile özellikle Güneydoğu yöresi türkülerinin tam hakkını verirdi.Dün TRT'nin anısına hazırladığı aldım.Hasretle ve duygulanarak dinledim.Gerçek bir arşivlik eser olmuş. Başta Altan Demirel(Halkevleri THM Korosundan arkadaşımdır)olmak üzere emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum.Erken yitirdiğimiz bu çok değerli sanatçımıza rahmet diliyorum.

 6. İbrahim AKPINAR

  09.02.2013

  Çok iyi bir dinleyiciyim. Nurettin DADALOĞLU AĞABEYİMİZ in sesi muazzam ve fevkaladedir. Kendisini saygıyla her zaman anarım.Mesleğim makina mühendisi olmasına rağmen müziğe en az mesleğim kadar düşkünüm. Nurettin bey takdire şayandır ki sayılı sanatçılarımız arasındadır. Bu gibi değerli sesler her zaman bulunmaz.

 7. veli aksüt

  02.03.2013

  sevgili dadaloğlu ruhumun bir parçası sevmek kelimesi çooookkkk hafif kalır vasiyetim öldüğüm zaman mezar ziyaretlerinde hoca falan istemiyorum derdim çoktur, kadirmevlam, yola gel sevdiğim, türkülerini çalsınlar ,sadece bir kadeh rakı mezarıma döksünler benim için yapılacak en büyük sevap olur.

 8. Mustafa Yaman

  05.04.2013

  Nurettin dadaloğlu gibi bir ses bir daha gelmez çocukluğumda, çok dinlemiştim halende öyle Allah(c.c) rahmet eylesin.

 9. GÜLHAN

  03.05.2013

  canım babam Nurettin Dadaloğlunun kasetlerini çok sever ve dinlerdi.İkisininde mekanı cennet olsun...

 10. DR.FERHAT PERKGÖZ

  27.05.2013

  Be adamlar ,ALLAH AŞKINA ,MERHUM NURETTİN DADALOĞLU HAKKINDA BİLGİ YAZINIZ....SADECE DOĞUM TARİHİ VE DOĞUM YERİNİ YAZMŞSINIZ GALİBA BİRAZ FAZLA ÜZÜLDÜM.... !!SANATÇIYA VERİLEN DEĞER BU İŞTE!!

 11. DR.FERHAT PERKGÖZ

  27.05.2013

  Be adamlar ,ALLAH AŞKINA ,MERHUM NURETTİN DADALOĞLU HAKKINDA BİLGİ YAZINIZ....SADECE DOĞUM TARİHİ VE DOĞUM YERİNİ YAZMŞSINIZ GALİBA BİRAZ FAZLA ÜZÜLDÜM.... !!SANATÇIYA VERİLEN DEĞER BU İŞTE!!

 12. murat avsar

  24.10.2013

  Nurettin dadaloglu aslen bayburt un KOP koyunde dogmustur.daha sonra ankaraya goc etmislerdir.akrabalari halen avsar soyadiyla bayburtun kop koyunde yasamaktalar.bu aile kayseriden surgun yemis avsar boyundandir.bu ailedwki erkeklerin sesi cok guzeldir.bir cok hikaye anlatilir.nurettin beyle alakali bunlarda arastirmacilarin isidir.bizden bu kadar ..

 13. MEHMET

  05.08.2015

  GENÇLİĞİMİZİN TÜRK HALK TÜRKÜLERİNDE PİK YAPMIŞ SANATÇILARINDANDIR.TÜRKÜDE YAŞATIR,SİZİ KENDİNE ÇEKER.DRAMATİKTİR.ANADOLUNUN GERÇEK SESLERİNDENDİR.NUR İÇİNDE YATSIN.

 14. Murat YAZLIK

  21.07.2018

  Şimdikilerde sanatçımı be en sevdiğim türk halk müziği sanatçısıdır nurettin dadaloğlu Allah mekanını cennet eylesin. En hüzünlü en düşünceli ve dertli olduğum durumlarda açar dinlerim. Özellikle memlekete giderken uzun yolda açarım nurettin abi söyler ben yol alırım Allah rahmet eylesin MURAT YAZLIK / ORDU

Nurettin Dadaloğlu hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2