Özcan Deniz Kimdir?

Oyuncu | Şarkıcı | 1 yorum

Özcan Deniz Kimdir


Şarkıcı, oyuncu ve besteci Özcan Deniz 19 Mayıs 1972 tarihinde Ankara’da doğdu. İlk öğrenimi Aydın Halide Haltun İlkokulu’nda tamamladı.

1985 yılında, ilk orkestra çalışmasını yaparak müzik dünyasına girdi. Daha sonra, 1987 yılında, Mavi Deniz adında kendi orkestrasını kurdu. Aynı zamanda amatör bir tiyatro grubu ile oyunlar sergiledi.

Aydın’da düzenlenen Geleneksel Ses Festivali’nde birinci oldu. İlk albümü 1992 yılında “Yine Ağlattın Beni” ismiyle piyasaya verildi. Ancak asıl çıkışı 1994 yılında “Meleğim” adlı albümü ile gerçekleşti. Ardından sırasıyla “Beyaz Kelebeğim”, “Yalan mı?”, “Çoban Yıldızı”, “Aslan Gibi”, “Leyla”, “Ses ve Ayrılık”, “Hediye”, “Sevdazede” isimli albümlerini yaptı.

Özcan Deniz, Memduh Ün'ün çektiği “Ona Sevdiğimi Söyle” filmiyle ilk kez kamera karşısına geçti. Ardından “Asmalı Konak”, “Kolay Para”, “O Şimdi Asker”, “Asmalı Konak-Hayat”, “Neredesin Firuze”, “Keloğlan Karaprens'e Karşı”, “Mevlana Celaleddin-i Rumi: Aşkın Dansı”, “Yalan Mı?”, “Aşkın Dağlarda Gezer”, “Haziran Gecesi”, “Kader”, “Aşk Yakar”, “Samanyolu” gibi film ve dizilerde rol aldı.

4857 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Biyografim.Net Fotoğrafları

Özcan Deniz için yapılan 1 yorum bulunmaktadır.

  1. feriha özsara,

    20.03.2012

    d6st34ğ4na hayran50 beni0 gibisin

Özcan Deniz hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2