Özge Özberk Kimdir?

Oyuncu | 1 yorum

Özge Özberk Kimdir


Oyuncu Özge Özberk, 13 Ağustos 1976 tarihinde İstanbul'da doğdu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü'nde bir süre okuduktan sonra 2000 ve 2002 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Şiir Tiyatrosu Kulübü'nde yönetmenlik yaptı.

"Bizim Ev", “Sır Dosyası" ve “Bizimkiler" gibi televizyon yapımlarında rol aldı. “Yıldız Tepe" adlı filmde başrol oynadı. Genç yaşında girdiği Beşiktaş Kültür Merkezi ekibi ile “Otogargara" müzikali ve “Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?" gibi birçok oyunda rol aldı.

Cem Yılmaz'ın “G.O.R.A" filminde "Ceku", “Babam ve Oğlum" filminde "Birgül", Çağan Irmak'ın 1980'leri anlattığı “Çemberimde Gül Oya" dizisinde "Genç Yurdanur", “Kırık Kanatlar" adlı dizide "Nazlı", yönetmenliğini Biket İlhan ve senaristliğini Metin Belgin'in yaptığı Nâzım Hikmet'in hayatını anlatan “Mavi Gözlü Dev" adlı filminde Nazım'ın sevgilisi "Münevver" rollerini canlandırdı. “Geniş Zamanlar" dizisinde "Zehra" karakterini canlandırdı. Dizinin bitmesinin ardından Halide Edip Adıvar'ın aynı adlı romanı “Sinekli Bakkal" dizisinde "Rabia" karakterini canlandırdı. Son olarak yine Çağan Irmak'ın yapımcısı ve Irmak Çığ'ın yönetmeni olduğu “Yol Arkadaşım" adlı dizide "Ayla" karakterini canlandırdı.

Özge Özberk, 2007 yılının Temmuz ayında maden işletmecisi Hayim Sadioğlu ile evlendi.

5370 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Biyografim.Net Fotoğrafları

Özge Özberk için yapılan 1 yorum bulunmaktadır.

  1. mehmetozdem

    29.05.2011

    özge özberk aynı sevinç erbulaka benziyo

Özge Özberk hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2