Özgü Namal Kimdir?

Oyuncu | 1 yorum

Özgü Namal Kimdir


Oyuncu Özgü Namal 28 Aralık 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini Üsküdar'da tamamladı. Ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi.

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Müjdat Gezen Tiyatrosu`nda oyunculuk eğitimi aldı. İlk deneyimini Masal Gerçek Tiyatrosu'nda çocuk oyunlarıyla edindi.

Asıl çıkışı “Kurtlar Vadisi” dizinde canlandırdığı “Elif Eylü” karakteri ile oldu. 2007 yılında “Mutluluk” adlı filmdeki rolü ile Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü kazandı.

Özgü Namal, “Affet Bizi Hocam”, “Karate Can”, “Yeditepe İstanbul”, “Bebeğim”, “Hanımın Çiftliği”, “Sır Çocukları”, “Anlat İstanbul”, “Büyü”, “Organize İşler”, “Beynelmilel”, “Polis”, “Mutluluk”, “O... Çocukları”, “Güneşin Oğlu”, “İncir Çekirdegi” ve daha pek çok film ve dizide rol aldı.

4112 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Biyografim.Net Fotoğrafları

Özgü Namal için yapılan 1 yorum bulunmaktadır.

  1. esin uzkan

    19.05.2011

    cumhuriyet lisesinden müzik öğretmenin olarak şu andaki başarını tebrik etmek istedim. biraz önce de okuldaki koro dvdsini seyrettim,hala aynısın canım.tebrikler değişmediğin için :-)))

Özgü Namal hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2