Şevval Sam Kimdir?

Şarkıcı | Oyuncu | 1 yorum

Şevval Sam Kimdir


Oyuncu ve şarkıcı Şevval Sam 11 Kasım 1973 tarihinde İstanbul'da doğdu. Leman Sam'ın kızıdır. İlk ve ortaokulu Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu'nda, liseyi İsov Yapı Meslek Lisesi'nde bitirdi. Üniversite'yi Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü'nde okudu.

Sam, “Süper Baba”, “Feride”, “Aşkın Dağlarda Gezer”, “Yıldızların Altından”, “Karaoğlan”, “Gülbeyaz”, “Müjgan Bey”, “Çocuğun Var Derdin Var”, “Yinede Aşığım”, “Yaşanmış Şehir Hikayeleri”, “Derman” gibi dizilerde rol aldı. 2006 yılında “Sek”, “2007 yılında “İstanbul Secret's” ve 2008 yılında “Karadeniz” albümlerini piyasaya verdi.

1993 - 1999 yılları arasında Beşiktaş'ın Sarı Fırtına lakaplı efsane eski futbolcusu Metin Tekin ile evli kaldı ve bu evliliğinden Tarık Emir adlı oğlu oldu.

34588 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Biyografim.Net Fotoğrafları

Şevval Sam için yapılan 1 yorum bulunmaktadır.

  1. ufuk BAY

    10.11.2011

    Atama İzindeyiz ( www.atamaizindeyiz.com ) filmine desek vererek Ataması yapılmayan öğretmenler Platformu'na sunduğu katkı için kendisine teşekkür ederiz.

Şevval Sam hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2