Sırrı Süreyya Önder Kimdir?

Genel | Oyuncu | Yönetmen | 5 yorum

Sırrı Süreyya Önder Kimdir


Yönetmen, oyuncu ve senarist Sırrı Süreyya Önder 1962 yılında Adıyaman'da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni kazandı fakat öğrenciliği 12 Eylül dönemine denk geldi ve yedi yıl hapis yattı.

Önder, 2006 yılında çekilen “Beynelmilel” filminin yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendi. Bunun dışında “Taş Yok Mu Taş?” filminin yönetmenliğini, "O... Çocukları" (2008) filminin senaristliğini de yaptı. Ayrıca “Ada" (2010), “Ejder Kapanı" (2010) ve “Sis ve Gece" (2007) filmlerinde de rol aldı.

Sırrı Süreyya Önder "Beynelmilel" filmiyle 14. Altın Koza Film Festivali, "En İyi Film" Ödülüni, 14. Altın Koza Film Festivali, Halk Jürisi "En İyi Film" Ödülünü, 14. Altın Koza Film Festivali, "En İyi Senaryo" Ödülünü, 18. Ankara Uluslararası Film Festivali, Ulusal Uzun Film Yarışması, "En İyi Film" Ödülünü, 18. Ankara Uluslararası Film Festivali, Ulusal Uzun Film Yarışması, "En İyi Senaryo" Ödülünü, 26. Uluslararası İstanbul Film Festivali, Ulusal Yarışma "Jüri Özel" ödülünü, 7.Karachi Uluslararası Film Festivali (Pakistan), "En iyi Yönetmen" Ödülünü kazandı.

44726 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Biyografim.Net Fotoğrafları

Sırrı Süreyya Önder için yapılan 5 yorum bulunmaktadır.

 1. ayten aktay

  31.05.2012

  sirri bey sizi cok seviyorum bende adiyamanliyim gurbetiyim siz italya , ya gelmiyormusunuz gelseydiniz tanisirdik

 2. mehmet ÜDER

  06.02.2013

  SAYIN VEKİLİM BEN HEMŞEHRİNİZ OLARAK.SİZLERDEN YARDIM BEKLİYORUM BİZLER SEMSURUN KÖLE İŞÇİLERİ OLARAK SİZLERİN YARDIMLARINIZI VE BİZİM MAGDURİYETİMİZİ SAYIN ÇELİK;E SORMANIZI İSTİYORUZ SAYIN VEKİLİM BİZLER ADIYAMAN GÜÇLÜ İPLİK İŞÇİLERİ OLARAK ANA YASAL HAKIMIZ OLAN SENDİKAL HAKKIMIZLA ÇALIŞMAK İSTİYORUZ AMA NE YAZIK Kİ İŞVEN GÜÇLÜ İPLİK YÖNETİM KURULU BAŞKANI(ZİYA GÜÇLÜ)TARAFINDAN.350 İŞÇİ EMEKÇİ ARKADAŞ İŞTEN ATILDIK İŞVEREN ÇALIŞMAMIZA KARŞIN SENDİKADAN İSTİFA ETMEMİZİ VE ANCAK OZAMAN İŞİMİZİN BAŞINA DÖNE BİLECEGİMİZİ SÖYLÜYOR, SÖZÜM SİZE SİZ VEKİLİMİZ HEMŞEHRİMİZ OLARAK BEN TÜM SEMSUR EMEKÇİ VE KÖLE İŞÇİLERİ ADINA SİZLERDEN VE VEKİLLERİZDEN YADIM BEKLİYOR BİZLERİ BU ONURLU MÜCADELEMİZE DESTEKLERİNİZİ ESİRGEMEYİNİZ SİZLERİ SAYGI SEVGİLERİMLE ONURLU DİRENİŞİMİZE BEKLİYOR.

 3. musa kurt

  26.02.2013

  sırrı bey ben çok kısa yazacağım,aslında önceden sizin hakkınızda iyi düşünmezdim,fakat son günlerde dobra konuşmalarınız harbi oluşunuz beni çok etkiledi,şu an sizin hayranınızım,bu ülkeyide kardeşlik uğruna düzene soka bilecek tek lider olarak görüyorum,yolunuz daima açık olsun ama siz yinede dikkatli olun,bu ülke insanlarının senin gibi mert insanlara ihtiyacı var,sağlıcakla kal.

 4. erdaserdas

  03.03.2013

  sayin önder,sizi met etmekicin bir kac kelime yazmak isterdim emin olunuzki bulamadim,zaten ihtiyacinizda yok,gercek halk insani basarilar,ne diyem

 5. Eyup Konuksever

  15.04.2013

  Slm guzel dost. Fransada ikamet ediyorum turkmenim t.c vatandasiyim. Sizlerden ricam bu istasyon son durak kacirirsak bu takvimi gemide hepimiz boguluruz. Itcilere kopekcilere firsat vermeyin malum unuvesteler 70li yillarda oldugu gibi karisiyor. Cizre keza oyle rica etsem sayin baydemir bir el atsa diyorum. Allah yar yardimciniz olsun.

Sırrı Süreyya Önder hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2