şükrü KIRBOĞA Kimdir?

Mühendis | 1 yorum

şükrü KIRBOĞA Kimdir

Şükrü KIRBOĞA / yazar

Şükrü Kırboğa, 01.01.1974 yılında Şanlıurfa doğumlu. ilk, orta tahsilini Şanlıurfa’da tamamladı. 1992-1993 yılları arasında Kazakistan Almatı şehrinde Rus dili ve Edebiyatı, 1993-1994 Kazakistan Almatı şehrinde Enerji Enstitüsü Bilgisayar Enformasyon Sistemleri, 1994-1999 Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği’ni bitirdi. 2001-2002 Kısa dönem Askerlik görevini yaptı.

Askerlik görevinden sonra 2001-2002 yılları arasında ŞUREDAŞ’da Yatırım ve Planlama Şefliğinde Elektrik Mühendisi olarak çalıştı. 2003-2008 yılında GÜCLÜ TRAFO LTD. ŞTİ’ni kurarak Genel Müdür sıfatı ile Plan Proje ve Taahhüt işlerini yaptı. 2005 yılında 17 ortaklı Nil Trafo AŞ’yi kurarak Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü sıfatı ile Trafo imalatı, pazarlama ve satışını gerçekleştirdi.

Halen özel bir şirkette Yapı Denetim Mühendisi olarak çalışmaktadır.

Şükrü Kırboğa, 2004 Yerel Seçimlerinde Şanlıurfa AK Parti Belediye Başlan Aday Adaylığı, 2007 Genel Seçimlerinde Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Aday Adaylığında bulundu.

2010 yılında Türkiye’de gelişen demokratikleşme sürecine katkı sunmak ve Türkiye’de belli bir nüfus yoğunluğuna sahip olan Arap kökenli vatandaşları tek çatı altına toplamak amacıyla Türkiyeli Araplar Yardımlaşma ve Kültür Derneği’ni (ARAPDER) Kurdu. Halen bu derneğin Genel Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Şükrü Kırboğa, yerel ve ulusal gazetelerde köşe yazarlığı yapmakta ve sosyal çalışmalarda aktif olarak yer almaktadır.

Şükrü Kırboğa, ileri düzeyde Arapça ve Rusça bilmektedir.

7982 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

şükrü KIRBOĞA için yapılan 1 yorum bulunmaktadır.

  1. Adnan PAKSOY

    16.10.2015

    Sevgili Anadolu Arapları Kardeşlerim Siirt Eşrafından değerli alim, Şeyh Feriduddin Efendi Hazretleri, Siz kardeşlerini tebrik ediyor. Bu güzel cemiyeti kurduğunuz için hayırlı dualarda bulunuyor. Muhterem üstadımız, Sizlere hitaben (ana diliyle) bir mesaj hazırladı. Bu mesajı aşağıda sunuyorum. Umarım Derneğiniz bundan yararlanır. Sizlere sevgi ve saygılarımı sunuyorum ADNAN PAKSOY Şeyh Efendi Hazretlerinin iletişim sorumlusu İstanbul:24 Ekim 2014 Cuma EFENDİ HAZRETLERİNİN MESAJI Muhterem Hocamız Feriduddin AYDIN’IN Anadolu Arapları Derneği’ne hitaben kaleme aldığı birinci Mesaj: الإخوةَ الأعزاءَ، أعضاءُ جمعيةِ أناضول العربية السلام عليكم ورحمة الله، وبعد؛ إنَّ العربَ الذين يقيمون في مختلفِ أنحاءِ هذا البلدِ، والذين تَوَافَدُوا إلى هذهِ المنطقةِ الجغرافيَّةِ مُنْذُ قرونٍ قَبْلَ الأتراك، قدْ تَعَرَّضُوا لِضُغُوطٍ وَاسْتُضْعِفُوا – يَا لَلأسفِ- مِنْ قِبَلِ جماعاتٍ دخيلةٍ زَحَفُوا إلى هذهِ الدِّيَارِ بَعْدَهُمْ. لِذَا لَمْ يَتَمَكَّنُو مِنَ النُّهُوضِ بِأَنْ

şükrü KIRBOĞA hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2