Vahap Darendeli Kimdir?

Hukukçu | Bürokrat | 2 yorum

Vahap Darendeli Kimdir

Dr. A. Vahap Darendeli, 1955 yılında Sivas’ta doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitiren Darendeli, Gazi Üniversitesinde Anayasa Hukuku alanında master, Selçuk Üniversitesinde Kamu ve İdare Hukuku alanında “İdari İşlemlerin (İdari Para Cezalarının) Adli Yargı Düzeninde Yargısal Denetimi” konusunda doktora yaptı. Ankara Üniversitesi Ticaret Hukuku ve Bankacılık Araştırma Enstitüsünde bir yıl eğitim alan Darendeli, Erzurum-Narman, Mersin-Tarsus, Kayseri-Yahyalı, Ankara-Kazan Hakimlikleri ve Adalet Bakanlığı Tetkik Hakimliği, Başbakanlık Kanunlar Kararlar Genel Müdürlüğü yetkili Hakim (2,5 yıl), Adalet Bakanlığı Daire Başkanlığı ve Hukuk İşleri Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Ayrıca DPT koordinatörlüğünde gerçekleştirilen Elektronik Ticaret Hukuki Alt Yapısı konulu kurumlararası koordinasyon çalışmalarına Adalet Bakanlığı Temsilcisi olarak katıldı. Darendeli, Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsünde Adalet ve Kolluk Yönetimi Öğretim Görevlisi, Türkiye Adalet Akademisinde Hukukta Metot Dersleri Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarda bulundu. İngilizce bilen Darendeli’nin “Yargı Yerlerinde Uyulması Zorunlu Ücret Tarifeleri”, “Adli Yargı Yerlerinde Görülen İdari Uyuşmazlık ve Davalar” adlı eserleri ile Adalet Dergisinde, Ankara Barosu Dergisinde, Demokrasi ve Hukuk Dergisinde yayımlanmış makaleleri bulunmaktadır. Darendeli evli ve iki çocuk babasıdır.

2118 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Vahap Darendeli için yapılan 2 yorum bulunmaktadır.

  1. mehmet büker

    19.04.2011

    Anadolunun temiz,inançlı, görevini seven ve bilen, yoksulluktan tırnağı ile gecesini gündüzüne katarak azimle yılmadan dünüyle bugünüyle özünü kaybetmeyen yiğit insan. Dualarımız seninle.

  2. mehmet büker

    12.05.2011

    yoksulluk içinde beraber yürüyüp ekmeğimizi aşımızı herkesle paylaştığımız, dün ile bugünü hiç ayırmadan sadelik içinde zirveye çıkan müstesna insanlardan onunla yüreğimizden büyük onur duyduğumuz saf ve temiz anadolunun vefakar insanı...dualarımız seninle. Allah daha nice güzel vazifeler nasip etsin, sağlık ve yaşamında huzur versin..

Vahap Darendeli hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2