Veda Yurtsever İpek Kimdir?

Oyuncu | Tiyatrocu | 0 yorum

Veda Yurtsever İpek Kimdir

1969 yılında Bingöl ‘de dünyaya gelen Veda Yurtsever İpek, henüz ufak yaşlarda oyuncu olmaya karar vermiş ve ailesinin istememesine rağmen hayallerinin peşinden gitmiştir.

İlk, orta ve lise eğitiminin ardından Eskişehir ‘de oyunculuk üzerine 4 yıl üniversite eğitimi almıştır. Sınavlara girerek Diyarbakır Devlet Tiyatrosunun kadrosuna dahil olmuş ve burada oyunculuğun yanı sıra birçok oyuncuya da oyunculuk dersi vermiştir.  2006 yılında “İki Aile” isimli dizide “Handan” rolüyle kameralarla tanışmış ve en büyük çıkışını 2010 – 2011 yılları arasında “Fatmagül ‘ün Suçu Ne?” isimli başarılı dizide “Ender” karakteriyle yapmıştır. Kendisi gibi oyuncu Mahir İpek ile evli ve bu evliliğinden “Söz” isminde bir evladı vardır.

Şimdilerde Pazartesi akşamları Atv ekranlarında seyirciyle buluşan ve izlenme rekorları kıran “Kırgın Çiçekler” isimli dizide “Nazan” karakterini canlandırmakta ve başarılı oyunculuğuyla izleyiciden tam not almaktadır.

Yer Aldığı Yapımlar:

İki Aile – 2006

Esrarlı Gözler – 2008

Issız Adam – 2008

Fatmagül ‘ün Suçu Ne ? – 2010 – 2011

Beyaz Karanfil – 2014

0 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Veda Yurtsever İpek hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2