Yılmaz Özdil Kimdir?

Basın - Medya | Yazar - Şair | Köşe Yazarı | 2 yorum

Yılmaz Özdil Kimdir

Yılmaz Özdil, Gazeteci yazardır.
Mesleğe Yeni Asır gazetesinde muhabirlik yaparak başladı. Ardından Fatih Çekirge’nin genel yayın yönetmenliği yaptığı Star gazetesinin kuruluşunda bulundu. Star gazetesinden ayrıldıktan sonra Ciner Medya Grubu’na geçti. Sabah gazetesinde köşe yazarlığı ve atv haber genel yayın yönetmenliği görevlerinin üstlendi. atv ve Sabah‘ın TMSF’ye devredilmesinin ardından Hürriyet gazetesine geçti.
2008 yılında Uğur Dündar’ın sunduğu Star Ana Haber bülteninin yayın yönetmenliğini yapmaya başlayan Özdil, hâlen Hürriyet‘in üçüncü sayfasında yazmakta ve aynı zamanda Fanatik gazetesi çatısı altında spor yazarlığı da yapmaktadır.

12037 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Yılmaz Özdil için yapılan 2 yorum bulunmaktadır.

  1. Ercü

    22.03.2011

    kalemi çok kuvvetli , bir o kadar da tehlikeli bir üslup kullanıyor. Okur kitlesini ayrıştırmaktan ve önyargıyla doldurmaktan öte amaç taşıdığına inanmıyorum.

  2. Günay Genç

    14.06.2011

    Sitenizin kurucu ve yayımcılarına bi öneri..Hakkında iki, üç cümleden fazlasını yazamıyorsanız lütfen ona biyografi demeyin. Ben biyografim.net isimli bir siteye girip birisini araştırıyorsam hakkında daha fazla bilgi edinmek isterim. En azından Yılmaz Özdil ve sevenleri daha fazlasını hak ediyor! Onun gibi kıvrak bir zekaya, yazılarını daha keyifli hale getiren ince bir espri anlayışına sahip; araştırıp incelemeden işkembe-yi kübradan atmayan yazar bulmak bu zamanda çok zor.Onu çok seviyorum ve hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorum.

Yılmaz Özdil hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2