Zeynep Çamcı Kimdir?

Oyuncu | 0 yorum

Zeynep Çamcı Kimdir

11 Aralık 1986 tarihinde Muğla ‘nın Bodrum ilçesinde dünyaya gelen Zeynep Çamcı, ilk, orta ve lise eğitiminin ardındanİstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyonve Sinema Bölümünden mezun olmuştur.

Üniversite yıllarında arkadaşlarının çektiği kısa film çalışmalarında rol alarak oyunculuğa yavaş yavaş ısınmaya başlamıştır. 2008 yılında “Recep İvedik 2” isimli sevilen filmde “Kasiyer Kız” rolüyle profesyonel anlamda oyunculuğa başlamış ve 2010 yılında serinin 3. Filmi olan “Recep İvedik 3” ‘te “Zeynep” karakteriyle başrol oynayarak başarılı oyunculuğunu izleyenlere gösterme fırsatı yakalamıştır. 2012 yılında “Emir ‘in Yolu” isimli dizide “Can” rolü ile dizi sektörüne adım atmış ve aynı yıl “Leyla İle Mecnun” isimli dizide “Leyla” karakteriyle yoluna devam etmiştir. 2013 yılında “Meryem” isimli Türk Filminde yine bir başrolde yer alarak “Meryem” karakterini canlandırmış performansıyla izleyenlerden tam not alırken aynı yıl 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivalinde En İyi Kadın Oyuncu Ödülüne layık görülmüştür.

Şimdilerde TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşan ve büyük ilgi görerek üniversite ile çeşitli gruplar tarafından ödül yağmuruna utulan “Beni Böyle Sev” isimli dizide “Ayşem” rolünü canlandırarak başarısını devam ettirmektedir.

Yer Aldığı Yapımlar :

Recep İvedik – 2 – 2008

Recep İvedik – 3 – 2010

Emir ‘İn Yolu – 2012

Leyla İle Mecnun – 2012

Canımın İçi – 2012

Meryem – 2013

342 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Zeynep Çamcı hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2