Zeynep Dizdar Kimdir?

Müzisyen | 0 yorum

Zeynep Dizdar Kimdir

14 Temmuz İstanbul doğumlu olan Zeynep Dizdar ilk albümü “Yolun Açık Ola” ile 1998 yılında profesyonel müzik yaşamına adım attı. Albümdeki ‘Vazgeç Gönül’ adlı şarkısı ile o yıllarda radyo ve müzik listelerinde ilk sıralara yerleşen Zeynep Dizdar, bu şarkı ve albümle birlikte müzik otoritelerinden de tam not aldı.

 

Müzisyen ve yorumcu kimliğini Yolun Açık Ola ile birlikte ispatlayan Zeynep Dizdar, bu muhteşem çıkışın ardından müzik dünyasında yaşanan olumsuzluklar nedeniyle 8 yıl gibi uzun bir süre ara vermek zorunda kalan sanatçı bu yıllar içerisinde piyasaya küsmedi ve birikimini arttırarak birbirinden güzel söz ve bestelere imza attı.

Nihayetinde başarılı müzik adamı Ozan Çolakoğlu ile ortak bir projeye girerek Çolakoğlu’nun sahibi olduğu Sarı Ev ile yeni bir albüm çalışmasına girdi. Sarı Ev ve Sony BMG ortak yapımı olan albümü “İlle de Sen”i 2005 yılında piyasaya çıkartan Zeynep Dizdar bu albümle muhteşem çıkışını gerçekleştirerek zirvedeki yerini aldı.

Prodüktörlüğünü Ozan Çolakoğlu’nun, süpervizörlüğünü ise Dizdar’ın bir önceki albümünde de başarılı işlere imza attığı sanatçı Ümit Sayın’ın gerçekleştirdiği ‘İlle de Sen’de aynı zaman da albüme adını veren şarkı dahil olmak üzere Ümit Sayın imzalı 7 şarkı yer aldı. 10 şarkılık albümde klipleri de yayınlanan Yok Yok ve Zehir Gibi hitlerin söz ve müzikleri ise Zeynep Dizdar’a ait. Uzun yıllar ara vermeme rağmen beklememe değdi.

“Bu albüm benim en büyük aşkım ve en güzel yolculuğum” diyen Zeynep Dizdar, bir çok kurum ve kuruluşunun yaptığı müzik anketlerinde 2005-2006 yılının en çok dinlenen kadın pop sanatçısı adayları arasında yer aldı. Bu albümle birlikte zirvedeki yerini sağlamlaştıran Zeynep Dizdar halen müzik listelerinde ilk sıralardaki yerini korumakta.

Son olarak albümün başarılı slowları arasında yer alan ‘Yüreğimdeki Yağmurlar’a 4. klibini çeken sanatçı çok yakında bu kliple birlikte sevenlerinin karşısına çıkacak. Aynı zamanda yurt içi ve yurt dışı konser ve sahne çalışmalarına da yoğun bir tempo ile devam eden Zeynep Dizdar, 2008 yazında “Sana Güvenmiyorum” adlı 3 albümü ile yine sevenlerinin beğenisi kazandı.

1269 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Zeynep Dizdar hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2