Zeyno Gönenç Kimdir?

Oyuncu | 0 yorum

Zeyno Gönenç Kimdir

22 Haziran 1967 tarihinde İzmit ‘te dünyaya gelen Zeyno Gönenç, ilkokul eğitimi aldığı sırada ailesinin isteği üzerine bale eğitimi almaya başlamıştır.

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuş ve Bursa Devlet Tiyatrosunda görev almaya başlamıştır. 3 yıl başarılı bir oyunculuk döneminin ardından görevinden istifa edip Kanada Vancouver ‘a gitmiş ve oyunculuk eğitimi alarak kendini geliştirmiştir.

Çok iyi derecede İngilizce konuşan Zeyno Gönenç yurtdışıda dahil olmak üzere birçok radyoda yapımcı ve program sunucusu olarak görev almıştır.

1997 yılında Okan Bayülgen ile evlenmiş fakat çift anlaşamayarak 1998 yılında boşanmışlardır.

“Tiyatrokare’’ isimli tiyatro grubunun oyunlarında sahne almış ve aynı zamanda Trt ekranlarında sabah programı hazırlayıp sunmuştur.

2002 yılında izlenme rekorları kıran “Çocuklar Duymasın’’ isimli dizide “Dominant Gönül’’ karakterini canlandırmış ve başarılı performansıyla tüm dikkatleri çekerek büyük bir hayran kitlesinin sahibi olmuştur.

Şimdilerde Fox Tv ‘de yeni dönem yayınlanan “Çocuklar Duymasın’’ dizisinde yine aynı karakteri “Dominant Gönül’’ ü başarıyla canlandırmaktadır.

Yer Aldığı Yapımlar :

Kuşlu Çorap – 1988

Eyvah Kızım Büyüdü – 2000

Dadı – 2001

En Son Babalar Duyar -2002

Avrupa Yakası – 2004

Çocuklar Ne Olacak – 2004

Doktorlar – 2006

Hayat Apartmanı – 2007

Paramparça Aşklar – 2008

Geniş Aile – 2009

1966 görüntüleme

Yorum YapYorumunu Paylaş

Facebook Hesabınla yorum yapabilirsin

Zeyno Gönenç hakkında yorumunuzu paylaşınFatal error: Call to undefined function get_option() in /home/biyografim/public_html/inc/footer.php on line 2